banner_jelito
rejestracja_1

TELEFONY
81 454 1500, 81 454 1501
81 454 1502, 81 454 1503
81 454 1507, 81 454 1508

Rejestracja przez internet
PTO

yt_01     wifi_01     fb_01

qa_02
instytucja_samorzdu
szsmakuj_zycie
misja_baner1

COZL z nowym Dyrektorem Naczelnym
mini_z_stopa 13 grudnia 2016 roku Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję by Dyrektorem Naczelnym Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli został Pan mgr inż. Zbigniew Stopa, natomiast dyrektorem ds. medycznych Pan lek. med. Maciej Kondratowicz-Kucewicz, dotychczasowy dyrektor szpitala.

Informacja została oficjalnie przekazana przez Pana Arkadiusza Bratkowskiego, Członka Zarządu Województwa Lubelskiego ds. Zdrowia podczas spotkania z załogą szpitala.

Pan Marszałek w imieniu Zarządu Województwa Lubelskiego podziękował Panu Maciejowi Kondratowiczowi-Kucewiczowi za odwagę oraz dobre prowadzenie szpitala, ale doszedł do wniosku, że jako lekarz powinien pilnować spraw medycznych, natomiast inwestycja, która jest w trudnej sytuacji, ponieważ wykonawca zszedł z budowy, potrzebuje menadżera i osoby, która będzie potrafiła wziąć w ryzy wszystkich zajmujących się inwestycją COZL.Od lewej: lek. med. Maciej Kondratowicz-Kucewicz, mgr inż. Zbigniew Stopa, Arkadiusz Bratkowski

W krótkim wystąpieniu Pan Zbigniew Stopa zaprezentował swoją osobę, karierę zawodową oraz przedstawił kierunki przyszłych działań, szczególnie prosząc o współpracę i życzliwość.

Dowiedzieliśmy się, że do kwietnia 2016 roku nowy dyrektor pełnił funkcję Prezesa Lubelskiego Zagłębia Węglowego "Bogdanka" SA, w Zarządzie przepracował dekadę z czego 6 lat poświęcił na bycie zastępcą prezesa. Podczas gdy spółka przechodziła cały cykl różnych restrukturyzacji decydował o wielomiliardowych inwestycjach oraz doświadczył sytuacji zbliżonej do naszego szpitala. Jako nie lekarz będzie pełnił funkcję menadżera szpitala koncentrując się głównie na finansach i inwestycjach. Sprawami medycznymi będzie zajmował się Pan doktor Kondratowicz.

- Muszę poznać firmę, muszę poznać ludzi żeby coś więcej powiedzieć, w związku z tym planuję wiele spotkań z pracownikami. Musimy zrobić wszystko żeby firma, która daje nam chleb funkcjonowała jak najlepiej i była bezpieczna. Chciałbym aby finalnie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, finansowo i inwestycyjnie, było na plusie - powiedział na zakończenie nowy dyrektor naczelny COZL Zbigniew Stopa.Swoje podziękowania wyraził również lek. med. Maciej Kondratowicz-Kucewicz.

- Chciałbym Państwu podziękować za ostatnie 10 miesięcy. To były najtrudniejsze decyzje w moim życiu. Dziękuję wam za waszą lojalność i za wasze zrozumienie w stosunku do mnie ale i w stosunku do Centrum Onkologii, mam nadzieję, że tą lojalność i zaufanie nadal będziecie mieli. Zgodziłem się pełnić obowiązki dyrektora ds. medycznych i chciałbym wprowadzić nowego dyrektora w zawiłości naszej pracy i w wyjątkowość tej jednostki, tak żeby te wszystkie meandry, które tutaj są, stały się dla dyrektora oczywiste. Myślę, że nasza współpraca będzie się układała na takim dobrym poziomie jak dotychczas. Dziękuję za te 10 trudnych miesięcy dla Centrum Onkologii.

Spotkanie zakończył Pan Arkadiusz Bratkowski, który zapewnił, że Zarząd Województwa Lubelskiego zrobi wszystko, żeby dokończyć tą inwestycję, by służyła mieszkańcom Lubelszczyzny, a pracownicy mogli bezpiecznie pracować w dobrych warunkach.

- Wierzę głęboko, że ten duet poprowadzi ten szpital w dobrym kierunku i myślę, że tutaj wszystko będzie funkcjonowało tak jak powinno i jak wymaga tego ten szczególny szpital leczący chorych na nowotwory, wykorzystując doskonałą wiedzę i doświadczenie - podsumował Pan Marszałek.  

oprac.: Dział Promocji