logo marszSzanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu Różowej Wstążki, który odbędzie się 27 września 2019r. w Lublinie. Wydarzenie to organizowane jest po raz 22 i cieszy się ogromną popularnością społeczności skupionej wokół Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz instytucji i organizacji działających na rzecz wspólnego celu, jakim jest zdrowie kobiet.

Uczestnicy spotkają się o godz. 14.00 na Placu Władysława Łokietka (Ratusz) w Lublinie. Po krótkich przemówieniach rozpocznie się przemarsz w barwnym korowodzie na Plac Litewski, gdzie zorganizowana będzie akcja profilaktyczna o charakterze edukacyjno - informacyjnym. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne. Prosimy by uczestnicy nie zapomnieli o różowym akcencie w ubraniu.

Marsz Różowej Wstążki jest inicjatywą, która od wielu lat pomaga i wspiera kobiety z chorobą nowotworową. Celem Marszu jest zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych oraz rozpowszechnienie wiedzy o raku piersi w zakresie profilaktyki. Akcja ta pomaga przełamać strach przed chorobą, uświadamia, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok. W wielu przypadkach rak piersi jest chorobą, którą można wyleczyć.

Zobacz Plakat Marszu Różowej Wstążki ]