XX Światowy Dzień Walki z Rakiem

cancer day4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, ustanowiony w lutym 2000 roku w Paryżu na Światowym Szczycie Walki z Rakiem. Na spotkaniu zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO przyjęto Kartę Paryską, w myśl której rządy krajów świata, które ją podpisały, zobowiązały się do stworzenia programów zapobiegających i metod leczenia chorób nowotworowych.

Tego dnia przypominamy jak ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym jest wykonywanie badań profilaktycznych. Zachęcamy Państwa do regularnego wykonywania badań profilaktycznych, które służą wczesnemu wykrywaniu nowotworów.

Zapraszamy również do udziału w okazjonalnych i cyklicznych akcjach edukacyjno - informacyjnych, podczas których propagowane są postawy prozdrowotne, rozpowszechniane są informacje na temat dostępnych programów profilaktycznych oraz udzielane są proste porady onkologiczne.

XX Światowy Dzień Walki z Rakiem wyjątkowo nie odbędzie się na terenie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ze względu na kończące się prace związane z rozbudową i modernizacją za co serdecznie Państwa przepraszamy.

Zapraszamy Państwa do udziału w akcji prozdrowotnej, której współorganizatorem jest Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w dniu 5 lutego w godz 11-14 w siedzibie Lubelskiego Oddziału NFZ przy ul. Koryzonowej 2d. Akcja odbędzie się w ramach cyklicznego wydarzenia "Środa z profilaktyką"a przewodnim tematem będzie profilaktyka nowotworowa w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Serdecznie zapraszamy

Plakat 5