logo marszSzanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu Różowej Wstążki, który odbędzie się 9 września 2022r. w Lublinie. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością społeczności skupionej wokół Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz instytucji i organizacji działających na rzecz wspólnego celu, jakim jest zdrowie kobiet.

Uczestnicy spotkają się o godz. 14.30 na Placu Władysława Łokietka (Ratusz) w Lublinie. Po oficjalnym otwarciu rozpocznie się uroczysty przemarsz na Plac Litewski, gdzie do godziny 17.00 zorganizowana będą punkty informacyjno-konsultacyjne gdzie będą prowadzone:
- zapisy na badania profilaktyczne.
- pomiar ciśnienia tętniczego
- pomiar cukru we krwi
- pomiar BMI masy ciała
- nauka samobadania piersi
- informacja o programach profilaktycznych i usługach realizowanych COZL
- kolportaż materiałów edukacyjno-informacyjnych

Marsz Różowej Wstążki jest inicjatywą, która od wielu lat pomaga i wspiera kobiety z chorobą nowotworową. Celem Marszu jest zachęcenie do regularnych badań profilaktycznych oraz rozpowszechnienie wiedzy o raku piersi w zakresie profilaktyki. Akcja ta pomaga przełamać strach przed chorobą, uświadamia, że wcześnie wykryty nowotwór to nie wyrok. W wielu przypadkach rak piersi jest chorobą, którą można wyleczyć.


Zobacz Plakat Marszu Różowej Wstążki ]