ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ІНОЗЕМНИХ ПАЦІЄНТІВ

Відповідно до ст. 37 п. 1 закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку із збройним конфліктом на території цієї країни (Dz.U. 2022, п. 583), громадяни України, перебування яких на території республіки Польщі з 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року ввжається легальним (вони мають печатку Прикордної служби Республіки Польщі або довідку, видану Прикордонною службою Польщі), мають право користуватися медичними послугами та отримувати відшкодування за ліки на аналогічних засадах, що і застраховані особи в Польщі. Це право не включає  курортного лікування та курортної реабілітації, а також надання лікувальних продуктів, які видаються отримувачам послуг в рамках програм політики охорони здоров’я Міністра охорони здоров’я.

Право на отримання послуг в Польщі мають громадяни України, які безпосередньо перетнули українсько-польський кордон 24 лютого 2022 року та після 24 лютого 2022 року на підставі закордонного паспорту зі штампом Прикордонної служби Республіки Польщі або довідки, виданої Прикордонною службою Республіки Польщі, і додатково з 16 березня 2022 на підставі номера PESEL, e-документу, який засвідчує статус особи з відповідними правами або надрукованого підтвердження довіреного профілю.  

З 9 березня 2022 року Національний фонд охорони здоров’я запустив інфолінію для онкохворих пацієнтів з України за безкоштовним номером телефону:

800 190 590

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/infolinia-nfz-dla-pacjentow-onkologicznych-z-ukrainy,8156.html

Контакти координаторів з питань біженців у Онкологічному центрі Люблінської землі ім. святого Яна з Дуклі:

телефони:

+48 81-454-1900

+48 502-618-157

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Директиви Національного фонду охорони здоров’я та речника Прав пацієнта  вказують на те, що національність або громадянство не можуть бути передумовами для прийняття пацієнтів поза чергою, кожен пацієнт має право на те, щоб черговість його доступу до медичних послуг у медичних закладах визначалася на підставі медичних критеріїв, стану здоров’я та місця у списку осіб, які очікують (це стосується, наприклад, спеціалізованих закладів, планових процедур), у ситуації порятунку життя завжди вирішальним є стан здоров’я пацієнта. Також неприпустимі випадки, коли, незважаючи на відсутність медичних показів або без дотримання черги у списку осіб, які очікують, громадяни України приймаються перед польськими пацієнтами, як і ситуації дискримінації щодо рівного доступу до послуг.

Право на безкоштовні послуги на підставі спецзакону не поширюється на осіб, які до 24 лютого 2022 року легально перебували у Польщі на підставі дозволів на перебування, мали статус біженця або подали заяву на отримання такого статусу.

 Якщо громадянин України не має вищезазначених документів (перетин кордону Республіки  Польща відбувся до 24 лютого 2022 року, прибуття з іншої країни ЄС), то медичні послуги надаються на основі наступних правил:

- безкоштовно на підставі документу, що підтверджує право на надання безкоштовних медичних послуг, включаючи, зокрема, рішення голови ґміни, мера, міського голови, що підтверджує право надання безкоштовних медичних послуг, працевлаштування на території Республіки Польща , добровільне страхування,

- платно, згідно з «Інструкцією про порядок надання медичних послуг в Онкологічному центрі Люблінської землі  ім. святого  Яна з Дуклі  для осіб, які не мають права на безкоштовні медичні послуги».

             Відповідно до Закону від 27 серпня 2004 р. про медичні послуги, які фінансуються з державних коштів (тобто Законодавчий журнал 2021 р., ст. 1285 із змінами), право на користування безкоштовними медичними послугами, що фінансуються з державних коштів, мають особи, які мають місце проживання  на території  Республіки Польща, які отримали статус біженця в Республіці Польща, додатковий захист або дозвіл на тимчасове проживання, наданий у зв'язку зі статусом біженця або додатковим захистом, що відповідає законодавчо визначеному критерію доходу. Документом, що підтверджує право до медичних послуг, є рішення голови ґміни, міського голови, президента ґміни, компетентного за місцем проживання одержувача послуг.

            Правила надання статусу біженця іноземцю або додаткового захисту регулюються Законом від 13 червня 2003 року про надання захисту іноземцям на території  Республіки Польща (тобто Законодавчий журнал 2021 року, ст. 1108 зі змінами). Статус біженця може бути наданий особі, яка через обґрунтований страх переслідування в країні свого походження через расу, релігію, національність, політичні переконання чи належність до певної соціальної групи не може або не хоче користуватися захистом цієї країни. Польща може надати додатковий захист іноземцю, який не відповідає умовам для надання статусу біженця.

            Рішення про надання статусу біженця або надання додаткового захисту надається керівником Управління у справах іноземців на підставі заяви особи, яка подає клопотання про надання міжнародного захисту.

 

Вся інформація стосовно процедури надання міжнародного захисту доступна на сайті: https://www.gov.pl/web/udsc/uchodzcy.

Польські правові акти, які регулюють перебування іноземців  на території республіки Польщі: https://www.gov.pl/web/udsc/polskie-akty-prawne.

Офіційні повідомлення центрального офісу Національного фонду охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я, які стосуються надання послуг громадянам України:  

Інформація щодо процедури присвоєння номеру PESEL громадянам України на території міста Люблін:  https://lublin.eu/ua/lublin/news/-pesel-,352,1175,1.html

 

Phone numbers:

загальну
реєстратуру ОЦЛЗ
81 454 1000 будівля 1/верхній
перший поверх
Відділ медичної
статистики
 81 454 1758 будівля 2/2F

Download:

Research pricelist in pdf format.

Права пацієнта

Плакат прав пацієнта

Інформаційне положення для пацієнтів
щодо обробки персональних даних в COZL

Декларація прав пацієнта