DSC1954W środę 5 lutego w siedzibie NFZ w Lublinie przy ul. Koryzonowej, odbyła się akcja prozdrowotna w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem. Celem akcji było zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji zdrowotnej społeczeństwa i zachęcenie do wykonywania regularnych profilaktycznych badań przeciwnowotworowych.

Plakat 5XX Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem, ustanowiony w lutym 2000 roku w Paryżu na Światowym Szczycie Walki z Rakiem. Na spotkaniu zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO przyjęto Kartę Paryską, w myśl której rządy krajów świata, które ją podpisały, zobowiązały się do stworzenia programów zapobiegających i metod leczenia chorób nowotworowych.

COZL budynek nr1 bSzanowni Pacjenci,

informujemy, że od dnia 20 grudnia 2019 roku Rejestrtacja Ogólna oraz Poradnie Specjalistyczne zostały przeniesione z wysokiego parteru Budynku nr 4 do Budynku nr 1.
Wejście do nowej lokalizacji Zespołu Poradni Specjalistycznych znajduje się od ul. Jaczewskiego (biały budynek).
Dokładne informacje dotyczace rozmieszczenia poradni w budynku nr 1 dostępne są w zakładce:
MAPA SZPITALA > Budynek nr 1 - Budynek Zespołu Poradni Spec.Budynek nr 1 - Budynek Zespołu Poradni Spec. w menu na górze strony.

DSCF1371W piątek 27 września 2019 roku w Lublinie odbył się 22. Marsz Różowej Wstążki. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy Lublina oraz społeczność skupiona wokół Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz instytucji i organizacji działających na rzecz wspólnego celu jakim jest zdrowie kobiet.

Spotkanie rozpoczęło się pod Ratuszem, gdzie odbyła się najpierw część oficjalna oraz artystyczna. Do zgromadzonych gości przemawiali Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk,  Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marta Wcisło, Dyrektor Generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Agata Grula, Przewodnicząca Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek Henryka Salachna oraz przedstawiciel Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dr hab. Tomasz Kubiatowski.

logo marszSzanowni Państwo Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu Różowej Wstążki, który odbędzie się 27 września 2019r. w Lublinie. Wydarzenie to organizowane jest po raz 22 i cieszy się ogromną popularnością społeczności skupionej wokół Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz instytucji i organizacji działających na rzecz wspólnego celu, jakim jest zdrowie kobiet.

front layout szkolenie dla pacjentow głównySzanowni Państwo zapraszamy na kolejny cykl szkoleń dla Pacjentów i rodzin, który rozpocznie się w październiku 2019 r. Harmonogram spotkań obejmuje 2 i 4 czwartek miesiąca. Szczegółowe informacje uzyskają Państwo we wrześniu. Będą one umieszczone na plakatach w widocznych miejscach na terenie całego Szpitala. Szkolenia obejmują spotkania z psychoonkologiem, lekarzem ds. leczenia żywieniowego, dietetykiem, pielęgniarkami z oddziałów radioterapii, chemioterapii i lekarzem kardiologiem. Zachęcamy do zgłaszania propozycji szkoleń, w których Państwo chętnie wzięliby udział. Do zobaczenia.

2019 Bilan 27 06 frontSzanowni Państwo, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli zaprasza pacjentów z rodzinami na wykład pt.: "Chemioterapia. Co na to serce?", który odbędzie się 27 czerwca (czwartek) 2019 r. o godz. 15.00 (stołówka szpitalna, budynek 4, parter). Spotkanie poprowadzi Koordynator Izby Przyjęć COZL, internista i kardiolog dr n. med. Andrzej Biłan. Serdecznie zapraszamy