Zespół Leczenia Raka Piersi

Pracownicy:

Koordynator:

mgr Beata Adamczuk

W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej działa Zespół Leczenia Raka Piersi, w skład którego wchodzą lekarze specjaliści z dziedziny chirurgia onkologiczna, onkologia kliniczna, radioterapia onkologiczna, radiologia, patomorfologia, a także psycholog kliniczny i koordynatorzy leczenia.

Zadania zespołu:

  • opracowanie i wdrożenie algorytmów postępowania w diagnostyce i leczeniu raka piersi na podstawie aktualnej wiedzy medycznej i zaleceń polskich, europejskich i światowych;
  • monitorowanie i analiza diagnostyki  i leczenia raka piersi;
  • prowadzenie multidyscyplinarnych konsultacji w zakresie kwalifikacji do leczenia raka piersi;
  • sprawowanie nadzoru nad prawidłowością procesu terapeutycznego w zakresie diagnostyki i leczenia raka piersi;
  • prowadzenie szkoleń dla pacjentów, ich rodzin  i peronelu medycznego.

Wszyscy specjaliści spotykają się codziennie w ramach Zespołu Leczenia Raka Piersi w składzie: chirurg onkolog, onkolog kliniczny, radioterapeuta, radiolog, koordynator i wspólnie z pacjentem podejmują decyzje terapeutyczne. Konsylia odbywają się codziennie o godz. 12:30 w gabinecie  (wysoki parter). Na konsylium kieruje lekarz z poradni, termin można też umówić telefonicznie z koordynatorem (dotyczy pacjentów COZL). Konsultacje innych pacjentów prowadzimy po kontakcie mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proces leczenia koordynowany jest przez wyznaczonego pracownika – koordynatora leczenia - doradcę pacjenta, który informuje pacjenta o organizacji procesu leczniczego, wyznaczonych terminach poszczególnych etapów leczenia i procedur.

Zespół Leczenia Raka Piersi jest odpowiedzialny za przygotowanie i wdrożenie akredytacji „ Breast Cancer Unit” w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie pod patronatem SIS (Senologic International Society).

Dane kontaktowe:

Koordynator 81 454 1102 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.