25-26 maja 2018   /   Hotel Marriott   /   Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

Polskie Towarzystwo Onkologiczne od kilku lat realizuje swoją misję społeczną współkształtowania polskiej onkologii. Wielokrotnie, jako partner społeczny ustawodawcy, administracji państwowej i publicznego płatnika, członkowie Towarzystwa zgłaszali własne projekty rozwiązań administracyjnych i opiniowali akty prawne regulujące funkcjonowanie opieki onkologicznej w naszym kraju. Aktualną inicjatywą promowaną przez PTO jest kompleksowa i skoordynowana opieka w onkologii w ramach ogólnopolskiej sieci onkologicznej.

Powyższym zagadnieniom dedykowana jest 1. Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Onkologicznego: „Kompleksowa i skoordynowana opieka w onkologii”, która odbędzie się w dniach 25-26 maja 2018 roku w Warszawie. Konferencja ta w sposób symboliczny będzie podsumowaniem mijającej w 2018 roku kadencji Zarządu Głównego PTO i otwarciem następnej kadencji.

W konferencji weźmie udział 5 konsultantów krajowych w dziedzinach onkologicznych, prezesi towarzystw naukowych i dyrektorzy największych polskich szpitali onkologicznych.

W pierwszej części, w której wezmą udział przedstawiciele administracji państwowej, przedstawiona będzie koncepcja kompleksowej i skoordynowanej opieki onkologicznej oraz funkcjonowania ogólnokrajowej sieci onkologicznej. W dyskusji wezmą również udział przedstawiciele organizacji pacjenckich i reprezentanci lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Na zakończenie tej części odbędzie się konferencja prasowa.

W drugiej, dwudniowej części konferencji, na przykładzie nowotworów płuca, przewodu pokarmowego, piersi, gruczołu krokowego oraz pęcherza moczowego, wybitni eksperci przedstawią zasady wielodyscyplinarnej współpracy i koordynacji opieki onkologicznej, jako sposobu poprawy wyników leczenia oraz optymalizacji i racjonalizacji wydatkowania środków publicznych na opiekę onkologiczną w Polsce. Każda sesja tematyczna będzie zakończona panelem dyskusyjnym i przedstawieniem aktualnych rekomendacji w zakresie kompleksowej diagnostyki i leczenia chorych na nowotwory.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji!

prof. dr hab. n. med. Jacek Fijuth, Przewodniczący ZG PTO
prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Przewodniczący-Elekt ZG PTO

Więcej na stronie:  http://www.90c.pl/onkologia/

Program konferencji: do pobrania

 konferencja pto 1