dyr Piotr MatejNowym Dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli został Pan Piotr Matej, obecnie kierujący także Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie, zastępując zmarłą Panią Profesor Elżbietę Starosławską. Decyzja ta została ogłoszona podczas konferencji prasowej, która odbyła się 11 marca 2024 roku w samym Centrum Onkologii. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Województwa Lubelskiego Pan Marszałek Jarosław Stawiarski i Pani Małgorzata Skrok, Dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej, pracownicy szpitala oraz przedstawiciele radia, prasy i telewizji.

dyr Piotr MatejSzanowni Państwo, z żalem informujemy, że w dniu 4 marca 2024 roku odeszła od nas Pani Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Świętego Jana z Dukli w Lublinie. Pogrzeb Pani Dyrektor odbędzie się w sobotę, 9 marca 2024 roku w Archikatedrze Lubelskiej o godzinie 11:00. Po nabożeństwie pogrzebowym Pani Profesor zostanie pochowana na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie.

dyr Piotr MatejZapraszamy do obejrzenia spotkania naukowego, które miało miejsce w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli dnia 26 maja 2023 roku. Gośćmi tego wydarzenia byli: prof. dr hab. n. med. Lidia Gil z Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. n. med. Sebastian Giebel z Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii Centrum Onkologii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach oraz prof. dr hab. n. med. Artur Jurczyszyn z Ośrodka Leczenia Dyskrazji Plazmocytowych, Wydziału Lekarskiego, Katedry Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego CM. Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Gliwicach.

DOFE Lubelskie plakat Janów Lubelski 14 majaDepartament Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego informuje, iż w dniu 14 maja 2023 r. organizowane jest wydarzenie plenerowe w Janowie Lubelskim w ramach X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE ). Serdecznie zachęcamy do udziału. Więcej informacji w rozwinięciu wiadomości.

szkoleniaSzanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, iż na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/2221 z dnia 23 grudnia 2020 r. Zmieniające rozporządzenie (UE) nr 1303/2013 w odniesieniu do dodatkowych zasobów i ustaleń wykonawczych w celu udzielenia pomocy w celu wspierania naprawy kryzysowej w kontekście COVID-19 pandemia i jej społeczne konsekwencje oraz przygotowanie ekologicznej, cyfrowej i odpornej naprawy gospodarki uruchomiono program pomocy na rzecz odbudowy spójności i terytoriów Europy (REACT-EU). W ramach programowania środków z instrumentu REACT-EU, Ministerstwo Zdrowia – Departament Rozwoju Kadr Medycznych w Partnerstwie z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego(CMKP) oraz Krajową Izba Diagnostów Laboratoryjnych(KIDL), realizuje projekt nr: POWR.07.01.00-00-0002/22 pn. „Kursach podnoszących kwalifikacje kadry medycznej udzielającej świadczeń zdrowotnych, w tym w związku z chorobą zakaźną, w szczególności COVID-19”.

konf 02Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jan z Dukli Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Województwa Lubelskiego na konferencję podsumowującą projekt pn.: „Prospektywna pełnoprofilowa onkologia dla Lubelszczyzny - doposażenie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli poprzez zwiększenie jakości i dostępności do specjalistycznych świadczeń onkologicznych”, która odbędzie się w formie online w dniu 28 grudnia 2021 r. (wtorek) o godz. 10.00 na stronie cozl.eu/konferencja2021 oraz na mediach społecznościowych COZL.

zyczenia 03Niech Siła Świąt Wielkanocnych pozwoli nam przetrwać i wygrać z trudami każdego dnia, życzy Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli - Prof. dr. hab. n. med. Elżbieta Starosławska z Pracownikami.