Niech Siła Świąt Wielkanocnych pozwoli nam przetrwać i wygrać z trudami każdego dnia, życzy Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli - prof dr. hab. n. med. Elżbieta Starosławska z Pracownikami.

Szczepienie COVID 19

Jesteś pracownikiem sektora ochrony zdrowia? Zgłoś się na szczepienie.
Zgłoszenia trwają do 14 stycznia 2021r.
Szczegółowe informacje dostepne na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie

krzysztof solowiejSzanowni  Państwo

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym zmarł nasz Przyjaciel dr Krzysztof Sołowiej. Wspaniały, dobry Człowiek i wybitny lekarz.

W Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej pracował od 1995r., zajmując się leczeniem Pacjentek z nowotworem piersi. Czynnie uczestniczył w kształceniu młodszych kolegów zawsze chętnie służąc im wsparciem i wiedzą.

Składamy wyrazy współczucia Najbliższym.
Wszyscy jesteśmy pogrążeni w wielkim smutku.
Żegnaj Krzysztofie.

Dyrekcja i pracownicy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

icon covid opracowanieOpracowanie zespołu naukowców pracujących pod kierunkiem prezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzego Duszyńskiego w sposób przystępny przedstawia aktualny stan wiedzy na temat wirusa SARS-CoV-2, choroby COVID-19 oraz jej skutki medyczne, psychologiczne, gospodarcze i społeczne. W publikacji naukowcy prezentują prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji.

W publikacji znajdziemy informacje o przebiegu choroby, leczeniu, etapach rozwoju pandemii i jej skutki. Opracowanie zawiera sprawdzone informacje na temat profilaktyki i przedstawia prace nad szczepionkami. Wśród poruszanych problemów są przygotowania do sezonu jesienno-zimowego, w tym otwarcie placówek edukacyjnych, a także niebezpieczeństwo koinfekcji.

Opracowanie do Pobrania (PDF)

Andrzej Duda Prezydent RP COZL
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli to jeden z największych i najbardziej nowoczesnych pełnoprofilowych ośrodków onkologicznych w Polsce. Rozbudowa i modernizacja realizowana była w latach 2010-2020 w trzech etapach, zaś ich koszt szacowany jest na ok. 550 mln zł. W uroczystości zakończenia rozbudowy COZL 15 czerwca 2020 r. uczestniczył Prezydent RP Pan Andrzej Duda, przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych min. Straży Pożarnej oraz WOT, dyrektorzy szpitali oraz przedstawiciele najwyższych władz kościelnych oraz NSZZ Solidarność.

Szanowni Państwo,koronawirus 1
Informujemy, że w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli istnieje możliwość wykonania odpłatnych badań krwi w kierunku obecności przeciwciał any-SARS-CoV-2. Badanie wykrywa specyficzne przeciwciała, których obecność może świadczyć o przebytej infekcji wywołanej wirusem SARS-CoV-2 w przeszłości.

Mieszkańcy Lublina i Województwa Lubgodło polskielskiego! Rodacy!
W tym roku obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dokument uchwalony 3 maja 1791 roku określał fundamentalne zasady ustrojowe państwa i miał za zadanie przyczynić się do naprawy Rzeczpospolitej Obojga Narodów, osłabionej wewnętrznymi sporami oraz agresywną polityką mocarstw ościennych.