Ułatwienia dostępu

orlen

Informacja o finansowaniu: Realizacja Umowy Darowizny zawartej z Fundacją ORLEN z siedzibą w Płocku


Nazwa zadania: „ Zakup specjalistycznego sprzętu dla pacjentów Oddziału Kardiologii Onkologicznej COZL”


Dofinansowanie: 650 000,00 zł


Całkowita wartość zadania: 704 047,68 zł


Krótki opis zadania: 

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie otrzymało finansowanie w formie darowizny na zakup sprzętu medycznego przeznaczonego dla pacjentów Oddziału Kardiologii Onkologicznej COZL:

  1. Echokardiograf stacjonarny na konstrukcji jezdnej.
  2. Zestaw holterowski wraz z oprzyrządowaniem.

Zakupiony sprzęt medyczny sfinansowany z Fundacji ORLEN przeznaczony jest na ochronę zdrowia pacjentów Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli poprzez dostęp do specjalistycznego sprzętu medycznego stanowiącego doposażenie nowo otwartego Oddziału Kardiologii Onkologicznej COZL. Nadrzędnym celem kardioonkologii jest umożliwienie chorym na raka zastosowanie jak najlepszego leczenia onkologicznego poprzez zminimalizowanie ryzyka jego kardiotoksyczności. Przed rozpoczęciem terapii przeciwnowotworowej wymagane jest zidentyfikowanie i leczenie czynników ryzyka sercowo-naczyniowego oraz wcześniejszych istniejących chorób serca. Po zakończeniu leczenia niezwykle istotne są badania kontrolne oraz zaplanowanie odpowiedniej profilaktyki.
Badanie echokardiograficzne wykonywane za pomocą echokardiografu jest podstawowym niezbędnym narzędziem oceny chorób układu krążenia. Pozwala na szybką nieinwazyjną ocenę budowy i funkcji serca, stanu obecnego jak i zmian w stosunku do poprzednich badań. Wysoka jakość zakupionego aparatu echokardiograficznego zapewnia szybką i wiarygodną ocenę stanu faktycznego, niezwykle istotną u pacjentów chorych onkologicznie.
Badania wykonywane za pomocą systemu holterowskiego pozwalają na 24-godzinne monitorowanie pracy serca w celu wykrywania ewentualnych zagrożeń w postaci zaburzeń rytmu serca, groźnych dla życia arytmii, jak też nadciśnienia tętniczego. Badanie ergospirometryczne pozwala na ocenę możliwości pacjenta w zakresie tolerancji wysiłku i polega na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń fizycznych przy jednoczesnych pomiarach ciśnienia tętniczego oraz badaniu echokardiografem. Badanie ma zastosowanie przy ocenie ewentualnego niedokrwienia mięśnia serca, wydolności lewej i prawej komory, wad serca, kardiopatii i chorób układu krążenia.

 

 DSC 5441DSC 5473