Czym jest badanie kliniczne i dlaczego prowadzi się badania kliniczne?

Badania kliniczne to programy badań nad lekami, prowadzone z udziałem pacjentów, mające na celu określenie, czy nowa forma terapii jest bezpieczna i w jakim stopniu jest skuteczna. Mogą również służyć sprawdzeniu nowych metod zapobiegania chorobom. W bezpośredni sposób przyczyniają się więc do postępu w medycynie

Badania kliniczne prowadzi się według ściśle określonych zasad, zgodnie z wytycznymi Good Clinical Practice (w skrócie GCP), czyli Dobrej Praktyki Klinicznej (DPK), z poszanowaniem praw i zagwarantowaniem bezpieczeństwa pacjentów – uczestników badania.

Dlaczego warto brać udział w badaniach klinicznych?

  • Uczestnik badania ma stałego lekarza, który służy mu codzienną pomocą w czasie trwania badania
  • Korzystanie z nowoczesnych, często jeszcze powszechnie niedostępnych metod leczenia
  • Możliwość wykonywania szerokiego zakresu badań, często niedostępnych w podstawowej lub nawet specjalistycznej opiece medycznej
  • Udział w powstawaniu nowego leku, które może być pomocny wielu pacjentom
  • Zwrot kosztów dojazdu na badania.

Każdy pacjent włączony do badania znajduje się pod troskliwą opieką przydzielonego mu lekarza, który jest dostępny pod numerem telefonu komórkowego. Doświadczenie zespołu jak i nowoczesna aparatura zapewniają wysoki standard świadczonych usług. Personel zespołu badawczego przeprowadza badania z najwyższą jakością i poświęceniem. Każdy uczestnik badania mają całodobowy dostęp do opieki medycznej.

Dział Badań Klinicznych

Lokalizacja:

Budynek nr 4

budynek 04

Numery telefonów:

Dział Badań Klinicznych 81 454 1299 4/P7

Email:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona WWW:

Dział Badań Klinicznych COZL