Ułatwienia dostępu

Pracownicy:

Lekarz Kierujący Oddziałem:

prof. dr hab. n. med. Tomasz Mazurkiewicz

Zastępca Lekarza Kierującego Oddziałem:

lek. med. Władysław Rogała

Lekarze:

dr n. med. Tomasz Wnuk
lek. med. Paweł Andrzejewicz
lek. med. Piotr Maksymiuk
lek. med. Dawid Pyzik

Lekarze rezydenci:

lek. Dawid Kijewski
lek. Mateusz Matyjaszczyk
lek. Przemysław Golonka

Pielęgniarka Oddziałowa:

mgr Wiesława Kosz

Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej:

mgr Monika Kruk

Zadania realizowane:

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej jest pełnoprofilowym oddziałem ortopedycznym udzielającym świadczeń zdrowotnych z zakresu chirurgii narządu ruchu, w tym:

- chorób nowotworowych tkanek miękkich,

- chorób nowotworowych kości,

- chirurgii kręgosłupa,

- zmian guzopodobnych,

- protezoplastyka biodra i kolana (w tym również protezy rewizyjne),

- urazy narządu ruchu,

- inne choroby ortopedyczne

Informacje szczegółowe:

Oddział rozpoczął działalność od 1 lipca 2015 r. Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej funkcjonuje samodzielnie na III piętrze, budynku nr 3.


Trzon zespołu stanowią lekarze z Kliniki Ortopedii i Traumatologii SPSK4 pod kierunkiem Lekarza Kierującego Oddziałem Prof. dr hab. n. med. Tomasz Mazurkiewicz. Ponadto w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej pracuje 3 rezydentów specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu.


Zespołem pielęgniarskim kieruje Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Wiesława Kosz oraz Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej mgr Monika Kruk.


W Oddziale pracuje 10 lekarzy w tym 3 rezydentów, 23 pielęgniarki, 8 sanitariuszek, 1 noszowy, 3 sekretarki medyczne i 1 koordynator ds. obrotu implantami.


Priorytetem działania Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej COZL jest kompleksowa diagnostyka i leczenie pacjentów onkologicznych w zakresie nowotworów pierwotnych i wtórnych narządu ruchu. W oddziale leczeni są przede wszystkim chorzy na nowotwory kości i tkanek miękkich. Dominują Pacjenci z przerzutami do kości. Wykonujemy resekcje nowotworów i stabilizację kości długich oraz kręgosłupa. We współpracy z zespołem Onkologii Klinicznej leczymy chorych na pierwotne nowotwory kości i tkanek miękkich, ponadto operujemy nowotwory łagodne i zmiany guzopodobne narządu ruchu. W ramach kontraktu z NFZ zakładamy także protezy biodra i kolana, w tym również rewizyjne. Do leczenia chorych po rozległych resekcjach kości używamy specjalnych protez, w tym protez „drukowanych”
dopasowanych do powstałego ubytku. Leczymy różne choroby ortopedyczne i również sporadycznie urazy narządu ruchu. Przy współpracy z Zespołem Chirurgii Plastycznej jesteśmy w stanie pokryć ubytki kości i tkanek miękkich wolnymi przeszczepami wielotkankowymi, przenoszonymi z naczyniami.


Oddział posiada 26 łóżek. Do chwili obecnej w naszym oddziale przebywało 6517 chorych, wykonaliśmy do tej pory około 6000 operacji.


Do tej pory opublikowaliśmy dwie prace w Chir. Nasz. Ruchu Ortop. Polska jesteśmy również autorami dwóch rozdziałów w podręcznikach „Mięsaki kości” i „Ortopedia i Traumatologia”. Wyniki leczenia prezentowaliśmy podczas dwóch zjazdów Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz na wielu konferencjach. W sumie przedstawiliśmy 14 referatów.


W ramach poszerzania własnej wiedzy i umiejętności Lekarze tworzący zespołu Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej uczestniczą w konferencjach, szkoleniach oraz kursach krajowych i zagranicznych. Pozwala to na aktualizację wiedzy, nabywanie dodatkowych umiejętności, wymiany poglądów, które mogą być wykorzystywane w opiece nad pacjentami dotkniętymi chorobą nowotworową. Prowadzimy także dokształcanie wewnątrz oddziałowe.

 

Lokalizacja:

Budynek nr 3, piętro 3

budynek 03

Numery telefonów:

Lekarz Kierujący Oddziałem 81 454 1197 3/P3
Pokój lekarzy 81 454 1194 3/P3
Pielęgniarka Oddziałowa / Zastępca Pielęgniarki Oddziałowej 81 454 1190 3/P3
Sala wzmożonego nadzoru 81 454 1193 3/P3
Gabinet przygotowawczy 81 454 1195 3/P3
Gabinet zabiegowo-diagnostyczny 81 454 1192 3/P3
Sekretariat 81 454 1188
81 454 1189
3/P3
Koordynator ds. obrotu implantami 81 454 1196 3/P3

Poradniki dla pacjentów:

 

 pdf download   Profilaktyka przeciwodleżynowa