HPVSzanowni Państwo,
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet.
Rocznie w Polsce rozpoznaje się go u ok. 20 tysięcy kobiet. W początkowym okresie nie daje żadnych objawów, a wcześnie wykryty jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest, aby kobiety poddawały się regularnym badaniom mammograficznym, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.
Materiały edukacyjne, przygotowane przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są na:
- kanale YouTube Akademia NFZ.
- Serwisie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia Sprawdź kiedy mammobus przyjedzie do Twojej miejscowości.

 

HPVPowszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.
HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.
Powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw HPV jest skierowany do dziewcząt i chłopców po ukończeniu 11. roku życia do ukończenia 14. roku życia.

 

2b8a0760 6e2e 4ca9 ac8e 9d67a275b839Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Lublina i okolic na wyjątkowe wydarzenie - Rodzinny Festyn Zdrowotny! 🎉

📅 Data: 7 czerwca 2024 r. 🕑 Godzina: 14:00 - 18:00 📍 Miejsce: Plac Lecha Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie

W programie m.in.: ✅ Badania profilaktyczne ✅ Porady zdrowotne, psychologiczne oraz w zakresie profilaktyki uzależnień ✅ Mobilny analizator składu ciała ✅ Nauka udzielania pierwszej pomocy ✅ Wydawanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) ✅ Konkursy dla dzieci i dorosłych ✅ Gry i zabawy z nagrodami ✅ Występy artystyczne
Dołącz do nas i zadbaj o swoje zdrowie oraz zdrowie swoich najbliższych! Niech to będzie dzień pełen radości, zdrowia i wspólnej zabawy. 🎈💚
📢 Więcej informacji na temat obchodów znajdziecie na stronie Miasta Lublin: www.lublin.eu/mieszkancy/zdrowie

002 tomoZakład Radioterapii COZL jako pierwszy w Polsce posiada nowoczesny akcelerator do tomoterapii na tym poziomie wyposażenia.Inwestycja została zrealizowana ze środków Ministerstwa Zdrowia. Całkowity koszt inwestycji to ponad 16 milionów złotych.” – powiedział podczas konferencji Pan Piotr Matej, p.o. Dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Inwestycje w onkologię, w tym w radioterapię zapewnią możliwość leczenia większej ilości pacjentów na najwyższym poziomie. Dzięki wdrażaniu nowych rozwiązań pacjenci będą leczeni precyzyjnie, ponieważ wiązka promieniowania podąża za guzem, adaptując się do jego położenia w czasie rzeczywistym; bezpieczniej, bo z maksymalnym zabezpieczeniem tkanek zdrowych oraz w krótszym czasie.

INFORMACJE DYREKTORA COZLSzanowni Państwo, Drodzy Pacjenci, Informuję, iż w dniu 30.05 2024 r.
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli pracuje w trybie dyżurowym według poniższego harmonogramu.

p.o. Dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
mgr Piotr Matej

002 tomo27 maja obchodzimy Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. Diagnosta laboratoryjny podobnie jak lekarz, stomatolog, pielęgniarka, położna, farmaceuta i fizjoterapeuta to zawód zaufania publicznego. Praca diagnosty laboratoryjnego wymaga szerokiej wiedzy medycznej i nieustannego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, ponieważ na podstawie wykonanych badań klinicysta podejmuje dalsze decyzje diagnostyczno-terapeutyczne.

dzien mamay 2024 4jpgZ okazji Dnia Matki

Mamo, zaplanuj zdrowe życie – wykonaj badania profilaktyczne!

Zapraszamy do Ośrodka Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Odwiedź nas od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 17.30 (ul. Jaczewskiego 7, budynek 3, piętro 2).

Serdecznie zapraszamy na badania profilaktyczne: