PlakatCentrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli serdecznie zaprasza do udziału w Marszu Różowej Wstążki. Spotkajmy się wspólnie w dniu 29 września 2023 r. od godz. 14:00 na Placu Króla Władysława Łokietka przed Ratuszem wspierając kobiety chore na raka piersi i zachęcając Panie do wykonywania badań mammograficznych.

Przypomnijmy, że różowa wstążka to między-narodowy symbol walki z rakiem piersi..

Plakat„Środy z profilaktyką” to cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, poświęcona profilaktyce chorób i promocji zdrowia.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi cykliczną akcję Środa z Profilaktyką. Każda środa to:

- informacje o profilaktyce w różnych aspektach życia,
- propozycje badań profilaktycznych,
- akcje profilaktyczne z ekspertami w salach obsługi klientów w oddziałach wojewódzkich NFZ.

PlakatCzerniak należy do najbardziej złośliwych nowotworów. Wykryty we wczesnym stadium daje duże szanse na wyleczenie. Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina o profilaktyce tego groźnego nowotworu. Koniec wakacji to dobry moment, by sprawdzić swoje znamiona i przebarwienia na skórze.

Czerniak jest nowotworem agresywnym, ponieważ szybko rozwija się, tworzy przerzuty i często jest odporny na leczenie. Zazwyczaj kojarzymy go ze zmianami na skórze, ale może się pojawić także w obrębie błony śluzowej jamy ustnej, nosa czy gałki ocznej. Z danych z Krajowego Rejestru Nowotworów na lata 1980-2020 wynika, że zapadalność na ten nowotwór skóry zwiększyła się o 300% w ciągu ostatnich 30 lat. Jak podkreślają specjaliści, co roku w Polsce wykrywa się około 3500 nowych przypadków czerniaka, umiera - ok. 1400 osób.

INFORMACJE DYREKTORA COZLSzanowni Państwo, Drodzy Pacjenci
Informuję iż w dniach: 14 sierpnia 2023 r. - 15 sierpnia 2023 r. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli pracuje w trybie dyżurowym według poniższego harmonogramu.

Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska

INFORMACJE DYREKTORA COZLSzanowni Państwo, Drodzy Pacjenci
Informuję iż w dniach: 8 czerwca 2023 r. - 11 czerwca 2023 r. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli pracuje w trybie dyżurowym według poniższego harmonogramu.

Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli
Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska

PlakatZapraszamy na kolejną edycję Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Wydarzenie to będzie trwać od 29 maja do 2 czerwca i będzie oferować mieszkańcom szeroki wybór badań profilaktycznych oraz konsultacji medycznych. Partnerzy akcji przygotowali bezpłatne badania i konsultacje zdrowotne dla wszystkich mieszkańców miasta.

Podobnie jak w poprzednich latach, w ramach Lubelskich Dni Promujących Zdrowie odbędzie się również Rodzinny Festyn Zdrowotny. Festyn ten będzie miał miejsce w środę, 31 maja, w godzinach od 14:00 do 18:00 na pl. Lecha Kaczyńskiego, przy Centrum Kultury w Lublinie. Wydarzenie to będzie pełne atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Podczas Festynu zaplanowano wiele atrakcji, takich jak pokazy taneczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, gry i zabawy z nagrodami. Będzie również możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji i porad medycznych, dietetycznych oraz kosmetycznych. Dodatkowo, osoby zainteresowane będą miały możliwość wyrobienia karty EKUZ.

Szczegółowe informacje o dostępnych w ramach Lubelskich Dni Promujących Zdrowie badaniach profilaktycznych, poradach, konsultacjach i wykładach znajdują się w załączonym pliku.

dzien mamyW dniu 26 maja czekamy na Panie w Ośrodku Profilaktyki Nowotworów i Promocji Zdrowia
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli  w godz. 10.00 - 18.00 (ul. Jaczewskiego 7, budynek 3, piętro 2)
Rejestracja tel. 81 454 1572

Serdecznie zapraszamy na badania profilaktyczne:
Program profilaktyki raka piersi (mammografia)
Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)
Program badań przesiewowych raka jelita grubego (kolonoskopia)
Program badań w kierunku wykrywania raka płuca (tomografia płuc)
Profilaktyka 40 PLUS (badania diagnostyczne)